Petra Kostruhová

Poezie

Kolem srdce bázlivě se kradu
když slova rostou do ticha

 

Mé první básnické pokusy spadají do období gymnaziálních studií, od té doby si do šuplíku píši pořád, ale teprve v roce 2007 jsem vydala svou „neoficiální“ první sbírku poezie nazvanou Doteky.

Byl to dárek, kterým jsem chtěla potěšit mně blízkou a milovanou osobu, a tedy i obsah básní tomu byl podřízen. Vyšla v nákladu 30 kusů, nemá klasickou pevnou knižní vazbu, ale jedná se vlastně o jednotlivé listy svázané opravdu „na koleně“ jen režným provázkem a uložené do obalu z vlnitého papíru.“

Představení sbírky pro rodinu a pár přátel mělo víceméně soukromý charakter, cílem bylo setkání s mně blízkými lidmi a mou poezií, mým světem, s mými myšlenkami, sny, radostmi i trápeními.

Mou zatím poslední knižně vydanou sbírkou jsou Ozvěny ticha z roku 2010, která byla vydána za finanční podpory města Opavy a veřejnosti byla představena v rámci celorepublikového festivalu Den poezie v Klubu Art v Opavě.

Knižní vydání další básnické sbírky se již neuskutečnilo, i když uběhlo hodně vody v Moravici. Něco z mé mladší i současné tvorby naleznete níže.

Píši stále. Píši, protože chci a mohu, nejsem v této oblasti zdaleka ambiciozní. Mám jen radost z tvorby samé, poezie je odrazem mého vnitřního světa. Když si potřebuji věci ujasnit nebo je znovu prožít, pokusím se převést své myšlenky na papír, pak je vše jasnější, pak všemu lépe rozumím.

Co bude dál? Uvidíme. „Člověk plánuje, Bůh se směje.“

Publikace

  • Doteky, Opava, 2007, vlastním nákladem
  • Současná poezie, Petřvald, 2008, nakladatelství Alisa, ISBN 970-80-86763-48-4
  • Básníci třetího tisíciletí 2, Petřvald, 2009, nakladatelství Alisa, ISBN 978-80-86763-50-7
  • Útržky života – almanach opavských básníků, Opava, 2009, ISBN 978-80-254-5322-3
  • Ozvěny ticha, Opava, 2010, ISBN 978-80-254-7949-0

Prodej

V případě zájmu Vám dostupné publikace ráda zašlu. V současné době je k zakoupení pouze sbírka Ozvěny ticha. Objednat si ji můžete e-mailem nebo přes kontaktní formulář.

Cena 190 Kč + poštovné.

Ukázky mé tvorby

Nostalgická

Nostalgická

Listy padají a padají –
jsou všude

Prostírají svět a vrací ho zpátky do země
Všechno je obnažené

číst více